Renne w Muzeum

O mnie

Renne W Muzeum

Witaj na stronie Renne w Muzeum. Imię Renne to mój pseudonim artystyczny. Dlaczego w Muzeum? Bo kocham muzea i galerie sztuki oraz wystawy. Potrzebuję ich jak powietrze. Krótkie czy dalekie wyjazdy do muzeów są moim sposobem na życie…

Pisałam bloga o sztuce od wielu lat, prowadzę równie profile o sztuce na Facebooku oraz Instagramie. Aktualnie zaprojektowałam stronę internetową o sztuce, na której mój blog będzie jednym z obszarów osobistej wypowiedzi. Uważam, a nawet jestem przekonana, że sztuka jest dla każdego, dla wszystkich, nie tylko dla wybranych, nie tylko dla erudytów. Dlatego chciałabym ułatwić Wam szukanie muzeów, galerii sztuki czy ciekawych artystycznych przestrzeni. Stąd pomysł na ogólnopolską wyszukiwarkę muzeów, galerii sztuki czy wystaw.

Moja pasja do malarstwa, rzeźby i wielu innych form artystycznego wyobrażenia jest nieustającą przypadłością. Miłością do sztuki zainspirowały mnie w dzieciństwie, moje dwie wspaniałe nauczycielki plastyki. To one wprowadziły mnie w ten wyjątkowy świat. Każda z nich na swój sposób nauczyły mnie kontaktu z dziełem, przeżywania go i jego interpretacji. Jestem im wdzięczna za to do dzisiaj. To strona wiernego, od wielu lat, miłośnika i odbiorcy. Także przyszłego historyka sztuki.

Jeden z wybitnych architektów Steen Eiler Rasmussen powiedział, że „sztuki w ogóle nie należy wyjaśniać – należy ją odczuwać”. I to dotyczy właśnie mnie. Ten sposób odbierania dzieła, inspiracji i przeżywania. To odróżnia mój sposób patrzenia na sztucę. Opisuję moje emocje, myśli, refleksje, wspomnienia czy ludzi. Wszystko jest bardzo osobiste, czasami intymne i zawsze szczere. Nie ma we mnie cienia fałszu. To bardzo osobisty i subiektywny sposób widzenia obrazu, rzeźby czy miejsca, oparty na mojej wiedzy czy doświadczeniu. Dlatego też moja strona o sztuce czy moja aktywność w mediach społecznościowych, to swoisty rodzaj autobiografii. Jestem Renne i Renatą jednocześnie. Ci, którzy mnie znają osobiście, często mówią do mnie Renne, co jest miłe memu sercu…

Jeśli chcesz więc poznać biografię artysty albo opis obrazu, to szukaj informacji w Google, ale jeśli chcesz poznać cudowną przestrzeń sztuki oczami i emocjami Renne, to zapraszam cię do mej rzeczywistości, świata Renne w Muzeum. Bo w muzeach, galeriach sztuki i na wystawach możesz mnie spotkać, zatopioną w myślach, a czasami kontemplacji… Oczywiście także odnajdziesz w moich postach wiele konkretnych informacji, ale wplecionych w emocjonalne rozważania o sztuce..

Jaka jest praca moich marzeń? Ciągłe podróże po wystawach i muzeach w Polsce, ale i na świecie, spotykanie intrygujących ludzi po drodze i dzielenie się moimi przeżyciami z innymi. W części realizuję już to marzenie tworząc relacje o tym, co znajduje się blisko mnie czy Ciebie. Jeśli chcesz mi towarzyszyć, to zapraszam do Renne w Muzeum.